امکانات اورژانس بیمارستان امیراعلم تهران 

بخش اورژانس بیمارستان امیر اعلم

بخش اورژانس بیمارستان امیر اعلم

امکانات اورژانس بیمارستان امیراعلم تهران

امکانات اورژانس بیمارستان امیراعلم تهران

اطلاعاتی از بخش اورژانس بیمارستان امیراعلم تهران

اورژانس بیمارستان امیراعلم با مساحت 500 متر مربع درس سمت چپ درب اصلی بیمارستان قراردارد.

سالن انتظار بیماران مجهز به کولر گازی ، صندلی، برد آموزشی به بیمار ، تلویزیون ، مستقیم شمـــاره خوان ، پذیرش و صندوق میباشد . همچنین تابلو منشور حقوق بیمار ، تابلو رسیدگی به شکایات و تلفن همگانی در سالن انتظار قراردارد.

اورژانس بیمارستان شامل قسمتهایی از قبیل تریاژ، اسکرین ، اتاق CPR، اورژانس داخلی، اورژانس و اورانس جراحی ، اتاق عمل سرپائی و تحت نظر اورژانس می باشد که به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی میباشد.

تجهیزات و امکانات: تمام قسمتهای اورژانس مجهز به تجهیزات به روز میباشد . بخش اورژانس مجهز به سیستم HIS و Pacs جهت وارد کردن و داروها و رویت گرانی ها و سی تی اسکن ها می باشد. -کلیه قسمتها مجهز به سیستم اکسیژن و ساکشن سانترال می باشد . در صورت اشکال در سیستم سانترال بخش مجهز به تعداد کافی کپسول اکسیژن و ساکشن پرتابل میباشد. کپسولها توسط زنجیر در محل خود فیکس شده اند تا در صورت بروز زلزله باعث به خطر انداختن ایمنی بیماران نشوند.

-کلیه قسمتها مجهز به دستشویی ، مایع صابون ، دستمال کاغذی و هندراب میباشد و رعایت بهداشت دست جهت جلوگیری از کنترل عفونت الزامی است .

-بخش اورژانس مجهز به سیستم هشدار حریق میباشد.

-تمامی قسمتها اورژاس بیمارستان امیر اعلم مجهز به زنگ احضار نگهبان متصل به مرکز نگهبانی میباشد.

اتاق عمل سرپائی اورژانس بیمارستان امیر اعلم در ابتدای هر شیفت توسط پرستار مسئول تحویل گرفته میشود ، در این اتاق عمل از نوع بخیه زخم های باز ، انجام بیوپسی( نمونه برداری ) از ضایعات ، شستشوی زخم پانسمان ، تعبیه Chest tube – کوتر الکتریکی و تراکئوستومی اورژانس انجام می گیرد. واحد تحت نظر اورژانس : مجهز به 6 تخت بستری میباشد که یکی از تخت ها جهت تحت نظر گرفتن بیماران قبلی مجهز به مانیتور میباشد . بیماران نیازمند به بررسی بیشتر جهت تعیین تکلیف و تعیین سرویس مربوطه به این قسمت منتقل میشوند. کلیه تخت ها با پرده به صورت کامل جهت حفظ حریم بیمار محصور شده اند . تخت ها مجهز به زنگ احضار پرستار بوده و پرستار در ابتدای ورود بیمار طرز کار آن را برای بیمار آموزش میدهد.

در انتهای واحد تحت نظر اتاق ایزوله جهت جداسازی بیماران قرارداد که این اتاق نیز مجهز به مانتیور است .

اتاق استاد بیمارستان : مجهز به میکروسکوپی ، اندوسکوپ و دستگاه کوتر میباشد. بیمارانی که توسط رزیدنت به استاد معرفی میشوند ویزیت شده و اقدامات لازم از قبیل آندوسکوپی بینی ، معاینه میکروسکوپی گوش و ... انجام میشود. در صورت لزوم و طبق نظر استاد جهت بیمار کارت بستری صادر میشود.

اتاق استاد جهت آموزش دانشجویان پزشکی و ثبت موارد خاص مجهز به ویدئوسکوپ میباشد.آدرس بیمارستان امیر اعلم تهران

تهران - خیابان انقلاب، دروازه دولت، خیابان سعدی شمالی

شماره تماس های بیمارستان امیر اعلم

021-66708103(4)

021-66706106

کلمات کلیدی :

بخش اورژانس بیمارستان امیر اعلم

پذیرش اورژانس بیمارستان امیراعلم تهران

اورژانس بیمارستان امیراعلم تهران
امکانات اورژانس بیمارستان امیراعلم تهران

بخش اورژانس بیمارستان امیر اعلم تهران